STRONA GŁÓWNA | O ZMIANACH KLIMATU | DLA NAUCZYCIELI | UCZESTNICY | RYSUNKI | LINKI | O PROJEKCIE | O ŹRÓDŁACH

Aniamacja dla klimatu - rodzinne warsztaty animacji poklatkowej w Źródłach

Zapraszamy na rodzinne warsztaty do Źródeł! To pierwszy z cyklu 10 warsztatów o różnej tematyce, które przygotowujemy dla was w najbliższych miesiącach. Dla stałych bywalców, szykujemy nagrody. Podczas pięciu pierwszych warsztatów, będziemy rozdawać uczestnikom specjalne karty. Każdy warsztat, w którym weźmiecie udział, będziemy premiować stempelkiem. 5 stempelków = prezenty!!!

***

Na najbliższych warsztatach, dzieci wraz z rodzicami, będą się uczyć animacji poklatkowej. To niezwykle efektowna technika animacji, którą możecie znać np. z filmów przyrodniczych. Wykorzystywana jest np. do pokazywania w przyspieszonym tempie jak z małego pędu rozwija się młode drzewo albo jak gąsienica przemienia się w pięknego motyla. Dzięki animacji poklatkowej cały proces na ekranie trwa zaledwie kilka sekund.

Kiedy: sobota, 19 października, g. 10.30
Gdzie: ODE Źródła, ul. Zielona 27, Łódź

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zapisy przez formularz.

Takie cuda będziemy tworzyć! Powyższy filmik współtworzyła Alicja Butkiewicz.

Nasze warsztatowe animacje też będą opowiadać o przyrodzie, ale o czym konkretnie – o tym zdecydują sami uczestnicy i uczestniczki. Temat przewodni warsztatów, to „Animacja dla klimatu”. Będzie można wyczarować coś z niczego, przenosić przedmioty siłą woli, znikać i pojawiać się lub nawet lewitować. Będzie działa się magia! Efektem warsztatów będzie nasza własna, autorska animacja. Aby lepiej wyobrazić sobie co wyczarujemy, obejrzyjcie załączoną animację (w poście).

Dodatkowe informacje:
- można zabrać ze sobą ciekawe rekwizyty.
- można przygotować krótką historyjkę, aby potem ją zanimować.
- w programie przewidziana smaczna niespodzianka

Czas trwania: 2,5 - 3h.

O prowadzącym warsztat:

Piotr Jachuła - anglista, muzykant, fotograf amator i miłośnik przyrody. Współpracuje z Ośrodkiem działań Ekologicznych Źródła jako prowadzący warsztaty ekologiczne dla przedszkolaków. Prowadzi szkołę języka angielskiego dla dzieci "U pana Piotra".

Witamy na archiwalnej (2009) stronie projektu edukacyjnego „Nie podgrzewaj atmosfery”, którego głównym celem było zwrócenie uwagi na problematykę zmian klimatu. Projekt skierowany był przede wszystkim do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, żywimy jednak nadzieję, iż za ich pośrednictwem idea ochrony klimatu dotrze do szerszego grona odbiorców. Wszystkich zainteresowanych tematyką „klimatyczną” gorąco zachęcamy do odwiedzania naszej strony.

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, 90-602 Łódź
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535