nie podgrzewaj atmsosfery
STRONA GŁÓWNA | O ZMIANACH KLIMATU | DLA NAUCZYCIELI | UCZESTNICY | RYSUNKI | LINKI | O PROJEKCIE | O ŹRÓDŁACH

 

Uwaga, ten projekt zakończył się w 2009 roku


Aktualny projekt skierowany do łódzkich szkół na stronie: szkoly.dlaklimatu.pl

Zaproszenie do udziału w projekcie (archiwalne 2009)


Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” zaprasza do udziału programie edukacyjnym „Nie podgrzewaj atmosfery” realizowanego w ramach projektu „W drodze do Kopenhagi - od COP 14 do COP15”.

Celem strategicznym projektu jest nadanie problemowi ocieplenia klimatu właściwej rangi w odbiorze społecznym, uświadomienie osobistej odpowiedzialności każdego z nas oraz ukazanie możliwości indywidualnych działań na rzecz klimatu. Projekt „W drodze do Kopenhagi – od COP 14 do COP 15” ma być odpowiedzią na wciąż zbyt niski poziom świadomości ekologicznej Polaków. Z racji naszych dotychczasowych wieloletnich doświadczeń w prowadzeniu edukacji ekologicznej i obywatelskiej nasze obecne działania kierujemy przede wszystkim do młodzieży w nadziei, że młodzi ludzie dzięki swojemu zaangażowaniu „zarażą” innych troską o środowisko.

W ramach projektu szkoły otrzymują pakiet materiałów (9 scenariuszy dla nauczycieli, materiały informacyjne, ulotki – jak chronić klimat oraz naklejki). Zadaniem szkoły biorącej udział w projekcie jest przygotowanie „święta klimatu” - wydarzenia skierowanego do społeczności szkolnej (w przypadku szkół podstawowych) lub społeczności lokalnej (w przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych) promującego ideę ochrony klimatu (np. pokaz filmu, wystawa, apel, happening i przemarsz przez centrum miasta, petycja do władz samorządowych związane z ograniczeniem zużycia energii w budynkach należących do gmin, akcja ulotkowa itp.). Wszystkie „święta klimatu” odbędą się jednego wybranego dnia w ostatnim tygodniu listopada 2009 r. we wszystkich regionach jednocześnie, uczniowie otrzymają od nas materiały w postaci ulotek i naklejek. Dodatkowo w wybranych miastach odbędą się wystawy banerowe.

W ramach projektu uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z 6 wybranych miast będą uczestniczyć w cyklu trzech dwugodzinnych warsztatach poświęconych różnym aspektom zmian klimatu, zajęcia odbywać się będą od 1 września do 30 listopada 2009 roku.

Dodatkowo zapraszamy nauczycieli na dwugodzinne seminaria poświęcone tematyce zmian klimatu i problemom z nimi związanych, a także kształtowaniu u uczniów postaw obywatelskich, w tym służących ochronie klimatu. Seminaria odbywają się w maju i czerwcu oraz we wrześniu 2009 r.

Mamy nadzieje, że dostrzegą Państwo niezwykłe walory dydaktyczne naszego projektu i zechcą wziąć w nim udział. Serdecznie zapraszamy!


ZGŁOSZENIE DO PROJEKTU

Zgłaszamy chęć udziału w projekcie "Nie podgrzewaj atmosfery"

Nazwa szkoły:


Adres:  

Miasto:
   kod     woj.

Telefon szkoły:         Fax szkoły:    
(numery telefonów prosimy wpisywać samymi cyframi, bez spacji i kreseczek, np. 0426366910)

e-mail szkoły:    

Imię i nazwisko 1. nauczyciela:                e-mail nauczyciela: (pole wymagane)
             

Telefon kontaktowy do nauczyciela - komórkowy:    stacjonarny:
(numery telefonów prosimy wpisywać samymi cyframi, bez spacji i kreseczek, np. 0426366910)

Imię i nazwisko 2. nauczyciela:                     e-mail nauczyciela:
             

Telefon kontaktowy do nauczyciela - komórkowy:    stacjonarny:Formularz zgłoszeniowy można również pobrać ze strony rtf i wypełniony odesłać e-mailem lub faksem na numer 039 139 65 48.
 
 
.
 
  nie podgrzewaj atmosfery
co - co2
Witamy na archiwalnej (2009) stronie projektu edukacyjnego „Nie podgrzewaj atmosfery”, którego głównym celem było zwrócenie uwagi na problematykę zmian klimatu. Projekt skierowany był przede wszystkim do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, żywimy jednak nadzieję, iż za ich pośrednictwem idea ochrony klimatu dotrze do szerszego grona odbiorców. Wszystkich zainteresowanych tematyką „klimatyczną” gorąco zachęcamy do odwiedzania naszej strony.
 

logo źródła

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, 90-602 Łódź
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org
www.zrodla.orglogo NFOSiGW
Projekt dofinansowany ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnejlogo FPM1,5% podatku na OPP
Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2023 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.